4.5G Hızı 1 Nisan’da Hayatımıza Giriyor

1 Nisan 2016’dan itibaren internet alemine hız katacak olan 4.5G teknolojisinin internete bağlanma hızı 100 ilâ 150 Mbps’ye kadar yükselebilecek. Bu hız 375 Mbps’ye kadar ulaşabilecek. Bu rakamlar, 2 GB’lık herhangi bir dosyanın 54 saniyede indirilmesi anlamına geliyor.

4.5g-mobil-hiz

Bu teknolojinin kullanılması için kullanıcılar ek bir ücret ödemeyecek. Eğer SIM kartınız oldukça eskiyse kullandığınız operatör ile iletişime geçerek SIM kartınızın yenilenmesi konusunda taleplerinizi bildirebilirsiniz. 4.5G’yi kullanabilmek için bağlı bulunduğunuz operatöre onay vermeniz gerekmektedir. Son zamanlarda bu onay işlemi için operatörlerden sıkça mesajlar almışsınızdır. Size gönderilen mesajda onay verme işlemi hakkında bilgilendirmeler verilmektedir.

4.5G teknolojisini kullanmaya başladığınızda, eğer 4.5G kapsama alanına ulaşılmışsa telefonun markasına göre ekranda bildirim görüntülenecek. Bu bildirimler 4G, LTE ya da 4.5G şeklinde ekranda belirecektir.

Herhangi bir geçiş zorunluluğu bulunmayan bu teknojinin internet kullanımını artırmasıyla beraber kotalarını aşan kullanıcıların faturalarında yükselme görülebilecek.

Türk Telekom 4.5G hakkında çok daha fazlası için buraya tıklayın.

Turkcell 4.5G hakkında çok daha fazlası için buraya tıklayın.

Vodafone 4.5G hakkında çok daha fazlası için buraya tıklayın.