Dünya’daki Kullanışlı ve İlginç Sitelere 5 Örnek

Dünya üzerinde tahmin edilen 1 Milyarın üzerinde internet sitesi mevcut. Elbette her çeşit site var ve biz var olan bu sitelerin sadece %11’lik bir kısmına arama motorları sayesinde erişebiliyoruz. Sizin için ilginizi çekebilecek, kullanışlı ve belki de ilk defa göreceğiniz 5 tane siteyi inceledik.

Internet Live Stats

livestats

En popüler sosyal paylaşım sitelerinin günlük verilerinden tutun da, bir günde hacklenen sitelerin sayısına kadar ilginizi çekebilecek her türlü dijital verilerin rakamlarını gerçek zamanlı olarak sunan site, hatırı sayılır bir ziyaretçi sayısına sahip.

 

This Is Why Im Broke

İlginç ürünlerin hastası mısınız? İşte bu site tam size göre hem de el yakmayan cinsten. Aklınıza gelmeyecek, vücut ısısına duyarlı fıskiyeden, akvaryumlu sırt çantasına kadar, kullanışlı, işinizi görecek binlerce üründen dilediğinizi gayet cazip fiyatlarla satın alabilirsiniz. Site içinde gezindikçe yoook artık bunu da mı akıl etmişler diyebilirsiniz.

 

The Faces of Facebook

Tüm Facebook kullanıcılarının bir araya getirildiği ilginç bir site. Sayfanın üzerinde farenizi gezdirdikçe herhangi bir kullanıcının resmine denk geliyorsunuz ve size o kişinin kaçıncı surat olduğunu gösteriyor. Tıkladığınızda ise resimler netleşiyor. Sayfa üzerindeki oklar yardımıyla sağa sola, aşağı yukarı gezinebilirsiniz. Resimler netleştikten sonra bir resime tıkladığınızda size kabul etmenizi isteyeceğiniz uygulama penceresi açılıyor. Şansınız varsa kendinizi bile bulabilirsiniz.

The Resterbator

poster-figure

Yazıcınızdan çıkaracağınız resimlerden dev bir poster oluşturduğunuzu düşünün. İşte bu site tam bunun için hazırlanmış. Seçtiğiniz herhangi bir resmin yazıcıdan çıkacağı sayfa boyutlarına göre, her sayfaya düşecek parçadan tutun da, resminize vereceğiniz değişik efektlere kadar size farklı seçenekler sunan kullanışlı bir site. İstediğiniz resmin dev bir posterini a4 kağıtlarına kontollü bir şekilde aktarılmış olarak oluşturabilirsiniz. Site içinde oluşturulmuş poster örneklerine bakarak fikir elde edebilirsiniz.

The First Men on the Moon

journey-to-the-moon

Bilimkurgu ve uzay meraklıları için biçilmiş kaftan. Ay’daki İlk Adamlar şeklindeki Türkçe tercümesiyle, 20 Temmuz 1969’da yapılan Ay yolculuğu sırasında gerçekleşen tüm konuşmaların gerçek kayıtlarını dinleyerek, ekrandaki Apollo11 uzay aracının uzaydaki gidişini de izleyerek, sanki siz de onlarla berabermiş gibi hissedin. Apollo 11’in Ay’a inişine kadar siteden çıkmak istemeyeceksiniz.