Facebook’ta Ana Sayfanızı Katletmeyecek Sayfalar

Bu yazımızda dünyanın en çok kullanıcısına sahip sosyal ağ devi Facebook‘taki hayran sayfalarından bahsetmek istiyoruz. O kadar çok açılmış sayfa var ki, neredeyse sayılamayacak kadar. Ama öyle sayfalar var ki aralarında, beğenisi kaç olursa olsun gerçekten beğenilmeyi hakediyor. Güzel, etkili, samimi ve Facebook ana sayfamızı katletmeyecek sayfaların sayısı diğer boş sayfalara oranla ne kadar az olsa da kimi zaman kendilerini öne çıkarıyorlar. Şimdi sizinle paylaşacağımız sayfaları takip etmekten dolayı pişman olmayacağınızı tahmin ve umut ediyoruz. Sayfaların sıralaması rastgele yapılmıştır. Herhangi bir önem arz etmemektedir.

Serin Sesler

serin-sesler

Güzel ve çoğu zaman yurdumuzdan paylaştığı gönderilerle dikkat çekmektedir. Yurdum insanlarından paylaştığı gönderilerle yüzümüzü güldüren Serin Sesler, ana sayfamızı katletmeyen sayfalar arasında yerini alıyor. Umulmadık videolara, umulmadık seslendirme yaparak bizleri güldürmeyi başaran, paylaşımlarını severek yapan hoş bir sayfa.

Kadının Adı Yok

kadinin-adi-yok

Her ne kadar bu sayfanın paylaşımlarını gören kişiler sayfanın feminist bir yaklaşımda olduğunu zannetse de aksine, sayfa, kadına değer vermenin önemini, kadına yapılan ayrımcılığın ne kadar acımasız bir olgu olduğunu, kadın ve erkeğin her şartta eşit olduğunu savunur. Dünya ve ülkemizin kadınlar üzerindeki ayrımcı ve acımasız öngörülerini, kadına yaşattığı olumsuz durumları, başka sosyal mecralarda veya diğer medya kuruluşlarında yayımlanmayan haber ve bilgileri paylaşarak, takipçilerini haberdar etmeyi amaç edinmiştir.

Tarkanistan

tarkanistan

Ülkemizin dünya çapında en çok tanınan ve Megastar olarak tanımlanan sanatçısı Tarkan Tevetoğlu ile ilgili klasik hayran sayfalarına göre daha çok görsel ve video yapımını benimsemiş bir Tarkan hayran sayfasıdır. Sayfayı incelediğinizde, Tarkan’ın bir çok eski ve yeni resmini düzenlenmiş (photoshop) şekilde bulabilirsiniz. Tarkan‘ın çizgi film efekti verilmiş resimleri, karakalem çalışmaları ve daha birçok ilginç, fotoşoplanmış resimleri sayfada mevcut. Değişik çalışmalara şahit olmak isteyenlerin beğenebileceği bir sayfa.

Bobiler.örg

bobiler

Fotoşop ustalarının cemiyeti. Akıl dolu ve eğlenceli çalışmalarıyla her zaman sınıfının en iyisi konumunda. Bobilerin, kimi zaman şaşırtan kimi zaman alkışlatan çalışmalarından haberdar olmak için beğendiğimiz sayfalar arasında yerini almalı. Ülke gündeminden geri kalmayan, güncel ve tam yerini bulan çalışmaları ile beğenmiş olmaktan pişman olmayacağınız bir sayfa.

Türkçenin Diriliş Hareketi

turkcenin-dirilis-hareketi

Tam bir gerçek Türkçe hastası mısınız? İşte görüp görebileceğiniz en iyi sayfa. Tam Türkçe. Hep Türkçe. Türkçemizin gerçek anlamlarını tam olarak bizlerle paylaşan, işinin uzmanları tarafından yönetilen bir sayfa. Anlamlardan öte, Türkçemizin gerçek dilbilgisi kurallarını da takipçileriyle paylaşan sayfa, bizlere Türkçemiz hakkında çoğu zaman bilmediğimiz bilgileri sunuyor. Kesinlikle tavsiye ediyoruz.

İyilik Penisi

iyilik-penisi

İlk başta, kendine özgü, ilginç sayfa adıyla bizleri paylaşımlarına karşı meraklandıran, dünya ve ülke gündeminden resim ve bilgiler de paylaşan güzel bir sayfa. Yazı paylaşımlarının yanında, hoş ve ilginç resimlere de yer veren sayfa, takipçilerini sayfayı beğendikleri için pişman etmiyor. Cinselliğin hiç de öyle tuhaf ve utanılacak birşey olmadığını, ama bunun tam tersini düşünenleri ve onların yaptıklarını kimi zaman alay konusu yapan sayfa aslında bizlere çok şey öğretiyor.

Sex, Lahmacun & Rock N’ Roll

sex-lahmacun-and-rock-n-roll

Çoğu zaman ülkemize özgü durum veya kişileri, yabancı dil ve versiyonlara uyarlamaya çalışan eğlenceli bir sayfa. Görmeye alıştığımız, ülkemize has olayları veya bilinen ünlüleri mizah anlayışıyla takipçilerine sunan sayfa, ilginç görselleri ile de kendi kategorisinde üst sıralarda yer almayı hakediyor.

Cahil Filozof

cahil-filozof

”Bağlı olduğum tek örgüt, insanlık” sloganıyla bizlere paylaştıklarını ve bu paylaştıklarının amacını açıkça gösteren, insan ayrımcılığına, güçlünün zayıfı ezmesine ve insanlık adına utanılacak her türlü oluşuma karşı olduğuna dair gönderileriyle, aslında bizlere en değerli şeyin insanlık olduğunu vurguluyor.

Bu yazımızda tavsiye edilen Facebook hayran sayfaları, sayfaların beğeni, yorum ve paylaşım sayılarına bakılarak yayımlanmamıştır. İyi ve bilgilendirici içeriklerinden dolayı seçtiğimiz binlerce bunlar gibi etkili ve güzel sayfalardan sadece birkaçı.